Płytki
Czy płytki o wyglądzie drewna będą dla ciebie odpowiednie?

Czy płytki o wyglądzie drewna będą dla ciebie odpowiednie?

Z pewnością wiele osób planujących renowację podłogi zastanawia się, czy płytki imitujące drewno mogą być dobrą alternatywą dla podłóg drewnianych. Deski drewniane, parkiet lub panele to klasyczna opcja na podłogę, ale nie jest to dobre rozwiązanie dla każdego. Prawdziwe drewno jest drogie i podatne na zarysowania i zabrudzenia, nie można go również stosować w miejscach narażonych na wilgoć czy zalanie, jak kuchnia, przedpokój czy łazienka. Poza tym podłogi z drewna wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych, jeśli chcesz, aby zawsze wyglądały jak nowe.

Płytki drewnopodobne na ściany i podłogi

Podłoga z płytek drewnopodobnych to odpowiednia alternatywa, która pozwala uzyskać estetykę prawdziwego drewna z wieloma dodatkowymi korzyściami. W ostatnich latach płytki gresowe o wyglądzie drewna stały się coraz bardziej popularnym wyborem wśród właścicieli domów. Nie musisz zatem kupować drogiego litego drewna, aby uzyskać szykowny, elegancki wygląd drewnianej podłogi. Podłogi z płytek gresowych to modne opcje, które zapewniają realistyczny, niedrogi i łatwy w utrzymaniu wygląd drewna.

Dzisiejsi producenci doprowadzili sztukę powielania wyglądu drewna w formie gresu do takiego poziomu, że trudno takie płytki odróżnić od prawdziwych desek. Można w ten sposób wydrukować unikalny wzór słojów na płytce. Dzięki wysokiej jakości grafice i lepszym teksturom, drewnopodobna płytka wygląda bardzo przekonująco i autentycznie. Płytki gresowe mają wiele zalet, z których możemy skorzystać, jeśli chcemy mieć w kuchni, łazience, salonie czy przedpokoju trwały materiał wykończeniowy na ścianach czy podłogach.

Gres jest trudny do zarysowania lub zaplamienia i nie wchłania łatwo wilgoci, jest również łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Producenci mogą naśladować każdy gatunek, kolor i styl drewna, jaki można sobie wyobrazić. Z łatwością znajdziesz opcje płytek drewnopodobnych, które dobrze współgrają z kolorem twoich mebli czy wystrojem wnętrza, zobacz ofertę na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/WOODSKIN/6443. Decydując się na wprowadzenie do domu płytek wyglądzie drewna, nie ograniczysz się do wąskiego wachlarza możliwości. Możesz kupić płytki w różnych kolorach i wzorach. Mogą być glazurowane lub nieglazurowane, jeśli szukasz czegoś bardziej naturalnego. Płytka drewnopodobna oferuje niepowtarzalny wygląd, który wywiera duży wpływ na wnętrze.