Płytki
Jak stworzyć surowy styl industrialny

Jak stworzyć surowy styl industrialny

Styl industrialny związany może być z przystosowaniem różnego rodzaju fabryk, hal, budynków w których mieściły się siedziby firmy na użytek mieszkań. Z pewnością styl ten cechuje surowość, będą to często pomieszczenia wysokie, z pewnością styl industrialny może dobrze sprawdzić się w loftach, mieszkaniach piętrowych, obecnie tego typu aranżacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Płytki imitujące beton do wnętrz nowoczesnych

W tym przypadku jest to z styl, który nawiązuje do pomieszczeń przemysłowych, w których odbywała się produkcja, pracowały maszyny. Styl ten charakteryzuje surowość, która połączona z wieloma elementami metalowymi, drewnem sprawi, iż będzie to bardzo ciekawa aranżacja. Oczywiście często jest to styl nawiązujący do minimalizmu, również jeżeli chodzi o kolorystykę. Do tego stylu o nawiązują także oferowane przez producentów płytki podłogowe czy też ścienne, wiele osób poszukuję rozwiązań, które będą nawiązywały do surowego betonu, możemy obecnie zakupić tego rodzaju płytki wykonane z gresu.

Gres jest do wypalona glina z odpowiednimi dodatkami, takimi jak krzemionka, dodatkowo posiada także inne składniki które odpowiadają za dużą wytrzymałość wypalonej płytki. Oczywiście dostępne są obecnie płytki rektyfikowane, czyli posiadające obcięte mechanicznie brzegi, zatem są to płytki równe, mogą posiadać wąską fugę. Dzięki czemu będziemy mogli stworzyć jednolitą podłogę lub też ścianę. Może być tą gres barwiony, przygotowany w taki sposób aby imitować beton. W ten sposób możemy dobrać płytki, które bardzo dobrze będą współgrały ze stylem industrialnym, oczywiście gres będziemy mogli ułożyć zarówno na podłodze jak i na ścianie. Z pewnością warto zwrócić uwagę na wielkość płytek dobrać je tak, aby dobrze pasowały do poszczególnych pomieszczeń.

Płytki tego rodzaju oferuje firma Paradyż, jest to seria INDUSTRIAL CHIC, płytki w różnych odcieniach betonu mogą świetnie sprawdzić się w różnych pomieszczeniach, zarówno na podłodze jak i na ścianie. Jeżeli poszukujemy płytek z tej serii warto odwiedzić stronę https://e-plytki.eu/pl/c/INDUSTRIAL-CHIC/6439, znajdziemy tam ciekawą ofertę płytek INDUSTRIAL CHIC z Paradyża. Z pewnością dopasujemy je do wnętrz nowoczesnych, surowych oraz industrialnych.